Schody drewniane

schody drewnianeJednym z głównych elementów każdego piętrowego domu są oczywiście schody. To dzięki nim możemy dostać się do tych pomieszczeń, które znalazły się na piętrze. Wśród wielu rodzajów schodów prym wiodą obecnie te wykonane z drewna.

Zalety
Schody drewniane cechują się przede wszystkim uniwersalnością. Doskonale komponują się w zasadzie z każdym wnętrzem, niezależnie od tego w jakim stylu zostało ono wykończone. Odpowiednie dodatki sprawiają, że schody wykonane z drewna dobrze wyglądają nawet w pomieszczeniach nowoczesnych i awangardowych. Jeżeli tylko zostaną dobrze wykonane, podkreślą unikalny charakter wnętrza, stając się tym samym jego niewątpliwą dekoracją.
Drewno to materiał, który nie obciąża nadmiernie wnętrza. Dzięki temu można optycznie „zaoszczędzić” przestrzeń, co ma znaczenie zwłaszcza wtedy, kiedy pomieszczenie jest niewielkie.
Drewno to naturalny surowiec, który nie wywołuje reakcji alergicznych, a jednocześnie doskonale izoluje. Nie wywołuje strat ciepła.
Nie można zapomnieć również o tym, że wiele gatunków drewna charakteryzuje się przepięknym rysunkiem słojów – cecha ta sprawia, że nigdy nie znajdziemy identycznie wyglądających schodów u naszych znajomych czy rodziny. Nawet, jeżeli projekt w zasadzie niczym się nie różni, to efekt finalny będzie niepowtarzalny.
Decydując się na schody drewniane, otrzymujemy niemalże nieograniczone możliwości wyboru. Mogą one być wykonane z drewna krajowego lub egzotycznego, mogą mieć jasny lub ciemny kolor. Zawsze są godne polecenia z uwagi na trwałość jaką się wyróżniają.

Wady
Szereg zalet nie oznacza, że schody drewniane pozbawione są wad. Za największą uważana jest oczywiście cena – schody wykonane z drewna są obecnie najdroższe. Można jednak powiedzieć, że inwestycja się opłaca, bowiem schody drewniane służą przez wiele lat. Stosunkowo niedrogą i solidną propozycję ma do zaoferowania firma Schody Warszawa. Specjalnością firmy jest budowanie schodów o różnych parametrach, w zależności od indywidualnych preferencji zleceniodawcy. Usługi są świadczone z wykorzystaniem najnowocześniejszych maszyn i narzędzi budowlanych, dzięki czemu czas ich realizacji jest ograniczony do niezbędnego minimum.
Niektórzy za wadę schodów wykonanych z drewna uważają konieczność ich regularnej konserwacji. Raz na kilka lat muszą one zostać pokryte specjalnym preparatem, który chroni je przed brudem oraz wnikaniem wilgoci. W przypadku miejsc, w których poziom wilgotności powietrza jest wyższy, niezbędne okazuje się zastosowanie odpowiedniej wentylacji.

Jednak drewno!

Schody drewniane to z pewnością najlepszy wybór dla wszystkich tych, którym zależy na doskonałej jakości i trwałości. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najtwardsze drewno nie zachowa idealnego wyglądu, jeżeli nie zadbamy o jego właściwą pielęgnację i konserwację. Pokrywając je regularnie dobrze dobranymi środkami, zyskujemy jednak piękny element wystroju wnętrza.